10 asja, mida edukad inimesed enam kunagi ei tee (2)
11. aug. 2016
Rahaasjad
Rahaasjad Eluhäkid
Enimloetud artiklid
- Madise juuli-august 2023 kokkuvõte 06.09.2023 13:40
- Teekond kahemiljonise investeerimisportfellini 11.01.2022 22:58
- Madise juuni 2023 kokkuvõte 14.07.2023 12:57
- Madise mai 2023 kokkuvõte 05.06.2023 23:58
- Riistvara vs tarkvara startupid: müüdid ja tegelikkus 13.07.2023 16:55
Viimased artiklid
- Madise juuli-august 2023 kokkuvõte 06.09.2023
- Madise juuni 2023 kokkuvõte 14.07.2023
- Riistvara vs tarkvara startupid: müüdid ja tegelikkus 13.07.2023
- Tulevikutööstus - järgmine buum? 27.06.2023
- Madise mai 2023 kokkuvõte 05.06.2023
“Mitte kunagi tagasi minna.” Mida see tähendab? Edukate inimeste jälgimisest avastas dr. Henry Cloud, kliiniline psühholoog ja raamatu “Never Go Back: 10 Things You’ll Never Do Again” autor, kindlad “ärkamise hetked”, mis inimeste eludes ja äris ette tulevad – kui need on juhtunud, siis nad ei lähe enam kunagi vanade viiside juurde tagasi. Lisaks pole nad enam kunagi endised. Lühidalt öeldes, nad said asjale pihta.
“Aastate eest viis halb äriline otsus mind huvitava vestluseni minu mentoriga,” räägib dr. Cloud. “Ma olen raskel teel saanud väärtusliku õppetunni ja ta kinnitas mulle: “Hea asi on, et kui oled selle õpetunni kord saanud, siis ei lähe sa enam kunagi tagasi. Sa ei tee seda enam iial.”
“Ma mõtisklesin, mis on need põhilised ärkamised, mida edukad inimesed kogevad, mis muudavad igaveseks seda, kuidas nad asju teevad, mis juhatavad neid saavutama edu äris, suhetes ja elus? Ma hakkasin õppima neid ärkamisi, uurides neid aastaid.”
Kuigi elul ja äril on palju meile õpetada, jälgis dr. Cloud kümmet “ukseläve” õppimist, mida edukad inimesed läbivad, et mitte kunagi enam naasta nende juurde.
Edukad inimesed mitte kunagi enam ei..,
1. Naase millegi juurde, mis ei töötanud
Olgu selleks töö või purunenud suhe, mis lõppes heal põhjusel, me ei tohiks enam kunagi naasta sama asja juurde eeldades teistsuguseid tulemusi samamoodi edasi tegutsedes.
2. Tee midagi, mille jaoks nad peavad olema keegi, kes nad pole
Kõige puhul, mida me teeme, peame endalt küsima “Miks ma seda teen? Kas ma olen sobilik selle jaoks? Kas see sobib mulle? On see jätkusuutlik?”. Kui vastus kasvõi ühele küsimusele neist on eitav, siis peab sul olema väga hea põhjus jätkamiseks.
3. Proovi muuta teist inimest
Kui sa mõistad, et sa ei saa sundida kedagi midagi tegema, siis sa annad talle vabaduse ja lased neil kogeda tagajärgi. Seda tehes leiad sa ka enda vabaduse.
4. Usu, et nad saavad kõigile meelejärele olla
Kui sa kord mõistad, et on võimatu kõigile meele järele olla, hakkad sa elama eesmärgipäraselt, püüdes õigetele inimestele meeldida.
5. Vali lühiajalist mugavust pikaajalise kasu asemel
Kui edukad inimesed on mõistnud, et nad tahavad midagi, mis nõuab piinarikast ja aeganõuduvat sammu, siis nad ei pööra sellele vaevale tähelepanu, sest see viib neid pikaajalise kasuni. Selle printsiibi järgi elamine on üks põhilisi erinevusi edukate ja ebaedukate inimeste vahel, nii isiklikus kui ametialases elus.
6. Usalda kedagi, kes paistab veatuna
On loomulik, et meid tõmbab inimeste ja asjade poole, mis tunduvad “uskumatutena”. Me armastame suurepärasust ja peaksime alati seda otsima. Me peaksime järgima inimesi, kes on suurepärased selles, mis nad teevad, töötajaid, kes saavutavad palju, kaaslasi, kes on erakordsed inimesed, sõpru, kes omavad imelist karakterit ning ettevõtteid, mis paistavad silma. Aga kui keegi või miski tundub liiga hea, et olla tõsi, siis ta seda ilmselt polegi. Maailm on ebatäiuslik. Punkt. Mitte keegi ega miski pole veatu ja kui nad tunduvad sellisena, siis vajuta pausi.
7. Pööra oma pilku suurelt pildilt
Me funktsioneerime paremini emotsionaalselt ja saame elus paremini hakkama, kui me hoiame pilku suurel pildil. Edukate inimeste jaoks pole kunagi üks üritus veel kogu lugu. Võitjad peavad seda meeles – iga päev.
8. Jäta kodutööd tegemata
Ükskõik, kui hea miski väliselt tundub, me saame olulise teada vaid sügavama, hoolikama ja ausama uurimise järel. Realistlikku ülevaadet on vaja.
9. Unusta endalt küsida, miks nad on seal, kus end leiavad
Üks suurimaid erinevusi edukate inimeste ja teiste vahel on see, et armastuses ja elus, suhetes ja äris, edukad inimesed alati küsivad endalt, mis osa nemad selles situatsioonis mängivad? Teisisõnu, nad ei näe ennast ainult ohvrina, isegi kui nad seda on.
10. Unusta, et nende sisemine elu määrab nende välise edukuse
Heal elul pole vahel mingit pistmist väliste teguritega. Enamasti oleme me õnnelikud ja saavutame oma eesmärgid seetõttu, kes me sisemiselt oleme. Uuringud kinnitavad seda. Ja meie sisemine elu panustab suuresti meie välistesse saavutustesse.
Kõik teevad vigu… isegi kõige edukamad inimesed. Aga see, mis saavutajad teevad teistest paremini, on neid vigu põhjustavate mustrite äratundmine ning nende kordamise vältimine. Lühidalt, nad õpivad enda ja teiste valust.
Hea asi, mida meeles pidada on see: valu on vältimatu, aga sama valu kordamine, kui me saaksime hoopis õppida sellest ja teha midagi teisiti, on kindlasti välditav. Ma tahaksin öelda: “Me ei vaja uusi viise ebaõnnestumiseks… vanad toimivad piisavalt hästi!” Meie ülesanne äris ja elus on jälgida, mis need vead on ning enam mitte kunagi neid korrata.
Ilmus algselt success.com lehel: 10 asja mida edukad
Madis, mis juhtus? Varem, kui see leht veel vaid foorum oli, tekkis vahepeal mõni huvitav teema/postitus, kuid nüüd ainult elu24 ja delfi “Pane tähele: kaheksa mehetüüpi, kellega ükski naine tegemist teha ei taha”, “Tõenäoliselt oled sa kohvitassi terve oma elu valesti käes hoidnud” stiilis sisutühjad ja korduvad artiklid (copy-paste blogipostitustest ei loe).
Tere Rahapoiss, kriitika sul on igati asjakohane. Pole suvel väga omasisu tootnud tõesti, pole väga midagi investeerimise ja seotud valdkondade peal teinudki, puhanud ja nalja teinud ainult sisuliselt. Vahepeal sai mitu aastat minimaalse vaba ajaga tööd tehtud ja olin veits läbi põlenud, võtsin aja maha. Sügisel tõmbame jälle käima, siin mitu mustandit juba pooleli. Nt Startuppide kohta tuleb enda investeerimiskogemusi kajastav kirjatükk, ühtegi positiivset üllatust pole, pea kõik on enda eesmärke feilanud vähemalt 50% ulatuses. Algus on igatahes lubav sellel 😀