7 lihtsat viisi stressi alandamiseks 15 minuti või vähesemaga
30. mai 2016
Rahaasjad
Rahaasjad Eluhäkid
Enimloetud artiklid
- Madise juuli-august 2023 kokkuvõte 06.09.2023 13:40
- Teekond kahemiljonise investeerimisportfellini 11.01.2022 22:58
- Madise juuni 2023 kokkuvõte 14.07.2023 12:57
- Madise mai 2023 kokkuvõte 05.06.2023 23:58
- Riistvara vs tarkvara startupid: müüdid ja tegelikkus 13.07.2023 16:55
Viimased artiklid
- Madise juuli-august 2023 kokkuvõte 06.09.2023
- Madise juuni 2023 kokkuvõte 14.07.2023
- Riistvara vs tarkvara startupid: müüdid ja tegelikkus 13.07.2023
- Tulevikutööstus - järgmine buum? 27.06.2023
- Madise mai 2023 kokkuvõte 05.06.2023
Kõik tunnevad vahel ülekoormatust või stressi.
Võib-olla on sul perekondlik situatsioon, mis nõuab ekstra aega või tähelepanu.
Võib-olla on sul teatud töökaaslane, kes mingil moel kulutab su närve.
Võib-olla oled sa haige või keegi keda armastad on haige.
Mida sa saad siis teha, kui tunned end vihase, ülekoormatuna ja stressis asjade pärast, mille üle sul on vähe kontrolli?
Ma usun, et kui sa lisad oma igapäeva elusse ennetavat stressi haldamist, siis saad kergemini kontrollida oma reageeringut stressirohketes olukordades.
Ma tahaksin öelda, et sa saad täielikult elimineerida stressi – aga ma ei saa. Küll aga on nii mõndagi, mida saad teha enda ettevalmistamiseks, et püsida sellistes olukordades väärikas, rahulik ja kaastundlik.
Järgi neid lihtsaid samme kutsumaks rahu ja harmooniat oma ellu:
1. Tee trenni
Üks viis stressi ja ärevust eemale peletada on liikumine. Sa võid ühineda jõusaaliga, treenida oma magamistoas või garaažis, või lihtsalt jalutuskäigule minna. See on hea moodus endorfiinid liikuma panna ja end õnnelikumana tunda. Sa võid proovida ka koos perega treenimist. Üks kasutegur koos treenimisest on see, et te kõik tunnete end hiljem rahulikumatena. Kui te olete kõik koos stressivabad, saate aidata üksteist muredes.
2. Naerata
Naeratamine ja naermine on parim viis koheselt meeleolu tõsta. Hea nali sõbraga, hea film elukaaslasega või lihtsalt päikesepaiste üle naeratamine.
3. Kuula muusikat
Proovi teha midagi vaimselt rahustavat, et stressi taltsutada. Muusika on üks parimaid mooduseid lõõgastuda ja stressist vabaneda ning see on populaarne kõigi seas. Vali muusika, mis sulle meeldib; kuigi enamasti vaikne muusika mõjuvam. Kuula muusikat, mis paneb sind tundma end puhanuna ja rahulikuna. Proovi mitmeid erinevaid stiile – sa saad aru, mil kuulad miskit, mis sinu jaoks toimib. Kui oled selle õige üles leidnud, saad seda kuulata iga kord, kui vajad rahustavat pausi.
4. Loe
Lugemine on samuti hea viis stressist vabanemiseks. Vali kerge muretu raamat, mis on koomiline, romantiline või mis tekitab sinus hea tunde. Kui soovid, võid lugeda ka usuteemalist või spirituaalset raamatut. Raamat, mis annab hea, positiivse sõnumi maailmast või inimestest võib parandada sinu enesetunnet ja rahustada sind.
5. Visualiseeri
Kujuta ette idüllilist ja rahulikku maastikku, nagu aas või rand ning kasuta kõiki oma meeli. Kas sa tunned õhus jasmiini lõhna? Kas sa kuuled linnulaulu ja tunned kerget tuulepuhangut oma nahal? Sinu keha ei tee vahet mõttel ja reaalsel sündmusel, seega järgmine kord, kui tunned ärevust, siis kuva oma mõtetes ette oma rahulik maastik. Sa võid visualiseerida kuidas stress veejoana mööda su selga maha voolab. Sa võid ette kujutada juurte kasvamist, nagu vanal tammepuul, sa tunned kuidas stress valgub maasse ja imendub emake loodusesse.
6. Ole tänulik
Kui tunned stressi, siis proovi lugeda oma õnnistusi. Pane need kirja tänulikkuse märkmikusse. Alati on midagi, mille üle tänulik olla… mõnikord on see nii lihtne asi nagu ärkamine. Mõtle kõigele heale oma elus. Kui sa keskendud tänulikkusele, siis sa ka näed rohkem head oma elus. Kui sa mõtled negatiivselt, siis on lihtsam tunda viha ja stressi. Positiivne mõtlemine aga aitab viha kahjutuks teha ja annab sulle rohkem asju, mille üle õnnelik olla.
7. Hinga
Kui sa takerdud nendesse ülitugevatesse emotsioonidesse, mis tekivad stressist ja ülekoormusest, siis võta hetk paari aeglase sügava hingetõmbe jaoks. Sellel teol on mitu kasutegurit. Kui sa hingad sügavalt, siis saab su aju lisahapnikku, mis toob mõtteselguse ja lõdvestab lihaseid. See annab sulle ka hetke astuda vaimne sammuke eemale ja vaadata asju üldplaanis. Kui sa annad endale esmalt aega mõelda, siis on palju väiksem võimalus enesekontrolli kaotada, kas siis verbaalselt või füüsiliselt. Sa saad probleemile läheneda rahulikumalt. Kasutades siin antud nõuandeid, mis aitavad püsida positiivsena, suudad sa kontrollida stressi ja nautida suuremat õnne oma elus.
Ilmus algselt Lifehack.org lehel: Stress