7 lihtsat nõuannet, kuidas tööl produktiivsem olla
23. mai 2016
Rahaasjad
Rahaasjad Eluhäkid
Enimloetud artiklid
- Mullidesse suruda või taastumisse investeerida? 29.05.2023 22:04
- Ampler saneerimisel 23.05.2023 19:49
- Madise mai 2023 kokkuvõte 05.06.2023 23:58
- Madise aprill 2023 kokkuvõte 13.05.2023 12:41
- Grab2Go IPO 06.05.2023 17:54
Viimased artiklid
- Madise mai 2023 kokkuvõte 05.06.2023
- Mullidesse suruda või taastumisse investeerida? 29.05.2023
- Ampler saneerimisel 23.05.2023
- Madise aprill 2023 kokkuvõte 13.05.2023
- Grab2Go IPO 06.05.2023
Produktiivsus on tööalase edu puhul hädavajalik. Ärijuhid, omanikud ja juhatajad tahavad saada oma töötajatelt maksimumi. Kui sa ei tööta sama tulemuslikult või efektiivselt, kui teised, siis sinu pikaajalise töö väljavaade võib olla ohus.
Kui sa tunned end siin ära, kui sa ei saavuta päeva jooksul piisavalt, siis vaata üle oma ajahaldamine. Tööl rohkema ära tegemiseks (ja oma lemmiktegevuste jaoks lisaaaja võitmiseks) võta arvesse neid seitset nippi produktiivsuse tõstmiseks:
1. Pane järgmise päeva plaan paika eelmise tööpäeva lõpus
Järjesta tähtsuse järgi ülesanded, mis tuleb lõpule viia. Isegi kui mõni ootamatu ülesanne või hädaolukord vahele tuleb, tead sa täpselt, mis töölaua juurde naastes tegema tuleb hakata. Päevakava hoiab sind organiseeritud ja fokusseerituna ning annab sulle hea tunde oma nimekirjast tehtud asjade mahakriipsutamisest.
2. Kui tunned vaimset väsimust, siis võta 5-10 minutiline paus
Võta lühike käik koridoris veemasina juurde või isegi üle tee kohvi järele. Lühikesed pausid võivad tõsta su produktiivsust pannes vere voolama ning võimaldades sul tööle värske pilguga naasta.
3. Ära tee mitut asja korraga
Kuigi mitme asja korraga tegemine on hetkel moes, siis võib see osutuda pigem kahjulikuks kui kasulikuks. Uuringud on näidanud, et kahe või enama asja korraga tegemine hajutab inimese tähelepanu ning töö kvaliteet kannatab. Keskendu ühele ülesandele, tee see korralikult ära ja siis liigu järgmise projekti juurde.
4. Eemalda võimalikud tähelepanu hajutajad
Katkestused on tööpäeva jooksul vältimatud, siiski tasub püüda neid võimalikult minimaalsetena hoida. Kui sul on uksega kontor, siis hoia seda kinni. Kui mõni töökaaslane tahab suhelda, siis anna teada, et sa üritad projekti lõpetada, aga oleksid meeleldi nõus hiljem lobisema. (Vaata ainult, et sa ühtegi ülemust eemale ei tõukaks.)
5. Määra endale tähtajad ning pea neist kinni
Nagu rahalise eelarvega, määra endale ka ajalised eelarved, mis aitavad sul tähtaegadest paremini kinni hoida. Osad inimesed, kes innustuvad tähtaegadest, isegi lühendavad meelega oma tööpäeva 15 minuti võrra, et kindlustada optimaalne efektiivsus.
6. Väldi suurt, rasket lõunasööki, mis teeb sind väsinumaks
Selle asemel söö päeva jooksul valgu-, kiudainete- ja antioksüdantide rikkaid toite. Müslibatoonid ja marjad hoiavad sinu kõhu täis ja meele fookuses. Suhkrused toidud ja energiajoogid mõjuvad vaid lühiajaliselt ja ennetamatu “läbipõlemine” võib muuta sind zombiks ning rikkuda su töövõime terveks ülejäänud päevaks.
7. Hoia oma tööpaik puhtana ja korras
Nagu vanasõna ütleb: “Segamini laud on sümptom segamini meelest.” See aeg, mis sul kulub valesse kohta pandud paberite otsimisele, on üleliigne aeg, mille saaksid hoopis töö tegemisele pühendada. On olemas ka äppe, mis aitavad sul oma e-maili sissetulevate kirjade kausta organiseerida. Mõtle, kui palju aega sa saaksid kokku hoida, kui ei pea enam otsima raskesti leitavaid emaile!
Ilmus algselt ajakirjas Entrepreneur.com: Töö produktiivsemaks
FacebookLinked In