5 märki, et sinus on peidus ettevõtja
29. apr. 2016
Rahaasjad
Rahaasjad Eluhäkid
Enimloetud artiklid
- Mullidesse suruda või taastumisse investeerida? 29.05.2023 22:04
- Ampler saneerimisel 23.05.2023 19:49
- Madise mai 2023 kokkuvõte 05.06.2023 23:58
- Madise aprill 2023 kokkuvõte 13.05.2023 12:41
- Grab2Go IPO 06.05.2023 17:54
Viimased artiklid
- Madise mai 2023 kokkuvõte 05.06.2023
- Mullidesse suruda või taastumisse investeerida? 29.05.2023
- Ampler saneerimisel 23.05.2023
- Madise aprill 2023 kokkuvõte 13.05.2023
- Grab2Go IPO 06.05.2023
Sul on eepiline idee. Mis edasi? Ettevõtjate tõeline väljakutse pole mitte algust teha, vaid äris püsida. Jah, sa võid ettevõtjana edukas olla, aga see ei saa lihtne olema. Eduka ettevõtte püstitamine ja juhtimine pole kunagi lihtne olnud.
Startup’idega on samuti keeruline. Aga kui sa ei järgi oma unistusi, siis sa ei saagi teada, kas see oleks edukas olnud. Unistused on kõik, mis meil on. Suhtu neisse tõsiselt. Kurb tõde on, et enamik ettevõtjaid ei suuda oma äri käima saada. Igal pööraselt edukal startup’i lool on oma varjukülg. Kui sa küsid mõnelt
edukalt ettevõtjalt, mida läheb läbilöömiseks vaja, siis ta mainib ilmselt mõnda nendest märkidest.
1. Sa suudad oma ideid teostada.
“Y Combinator ei investeeri ideedesse, ta investeerib inimestesse” – Paul Graham
Teostus on alustavate ettevõtete puhul kõige olulisem. Sul võib olla parim idee ja isegi raha selle jaoks, aga kui sa ei suuda seda teostada, siis pole sul äri. Hea idee omamine pole veel midagi. Sul võib olla kõige eredam idee, aga kehva teostuse puhul jookseb su äri peatselt liiva. Ühel hetkel lõpetad sa tühjade kätega.
Sul pole vaja originaalset ideed, et edukaks saada. Kohtingud pole midagi uut, aga Tinder muutis viisi, kuidas internetis paremaid kohtingukaaslasi leida. Google teostab suurepäraseid otsinguid, aga see pole esimene otsingumootor.
Sadadel inimestel võis olla sama idee, mis sul praegu, aga nende teostus kukkus läbi. Kui sul on oskusi idee nullist stabiilse ärini viia, siis sa liigud ettevõtluses kaugele. Ideed on odavad, teostus loeb.
2. Sa tõeliselt hoolid sellest, mida teha tahad.
Kui sa ei hooli piisavalt enda pakutavast tootest või teenusest, siis ära tee algustki. Alustavad ettevõtted ei ole sprint, see on maraton. Sa ei suuda kasvatada püsivat äri kui see ei ole sulle rahast tähtsam.
Iga ettevõtja vajab intensiivset edasiviivat veendumust oma idee suhtes, et lükata seda pelgalt ideest kaugemale. Alustava ettevõtte juhtimine nõuab palju sihikindlust. See võib sind ära kurnata, see on täis stressi ja tagasilööke. Enamus ettevõtteid nurjub.
Kui sa ei suhtu oma karjäärivalikusse kirglikkusega, siis võid kohe loobuda, sest su startup ei saa kunagi tuult tiibadesse. Enda jaoks olulise probleemi lahendamine on ettevõtte alustuseks suurepärane viis.
3. Sa suudad üle elada läbikukkumised elus ja äris.
“Kui sa pole valmis eksima, siis sa ei mõtle kunagi välja mida originaalset” – Ken Robinson
Edukad ettevõtjad teavad kuidas läbikukkumistest üle saada. Ebaõnnestumine ei ole märk püsivast probleemist, see on ajutine takistus teel eduni. Suurepärased ettevõtjad teavad seda. Neil on tugevus ajutistest väljakutsetest edasi liikuda.
Loe Richard Bransoni kohta. Sind võib üllatada, kui palju ärisid ta minevikus on loonud. Sa ilmselt tead tema populaarsemaid firmasid, aga asi ei piirdu ainult sellega. Mitte kõik tema ettevõtmised pole täna toimivad. See annab sulle aimu tema sihikindlusest ja mis kulus selle kõige saavutamiseks.
4. Sa usud elukestvasse õppesse.
” Tööta rohkem enda, kui oma töö kallal” – Jim Rohn
Enamik edukaid ettevõtjaid kulutavad olulise aja enda isiklikule arengule. Edu kohta pole traditsioonilisi reegleid. See, mis toimib Google’i jaoks ei pruugi toimida Yahoo jaoks. Head ettevõtjad õpivad pidevalt oma äri vastavalt ajale kohandama. Erinevate teemade uurimine, mõistmine ja omandamine valmistab ettevõtjaid ette esilekerkivateks võimalusteks ja aitab teha äri jaoks teadlikke otsuseid.
Warren Buffett veedab 80-90 protsenti oma päevast sadade lehekülgede lugemisele, kogudes teadmisi, et oma tegevustes veelgi parem olla. Tema tööstusharu juhindub informatsioonist. Richard Branson pole käinud ülikoolis, aga ta on alustanud ja juhtinud mõningaid kõige ebatavalisemaid ja edukamaid ettevõtteid maailmas. Ära kunagi lakka õppimast.
Jätka kriitiliste küsimuste esitamist. See on ainus viis täna ja järgneval dekaadil oma klientide jaoks olulisena püsida. Ettevõtjad on kirglikud kogu-elu õppijad.
5. Sa suudad riskidega toime tulla.
“Ettevõtja kipub võtma suuremaid ampse, kui mäluda jaksab, lootes kiiresti seda mäluma õppida” – Roy Ash
Kui palju sa oled nõus kaotama oma elutöö nimel? Üks suurimaid riske, mida ettevõtjad võtavad, on otsus praeguselt töölt lahkuda oma unelmate karjääri tegemiseks. Kui asi jõuab sinnamaale, kas sa suudad teha otsuse keskenduda ainult sellele, mis sinu jaoks tõeliselt oluline on? Enamik inimesi ei suuda. See ebakindlus võib olla ületamatu.
Ettevõtjad teevad riskide vähendamiseks väga palju tööd. Sellegipoolest võtavad nad iga päev kalkuleeritud riske edu tagamiseks. Kui sa oled hea oma riskide minimeerimises, kuid suudad siiski teha tähtsaid elu- ja ärimuutvaid otsuseid, siis saad ka heaks ettevõtjaks.
Ilmus algselt Entrepreneur.com lehel: Ettevõtja
FacebookLinked In