Bondora API – Kuidas investeerida BeePlusiga?
30. märts 2016
Sander Ots
Raha teeb Raha Investeerimine
Enimloetud artiklid
- Madise juuli-august 2023 kokkuvõte 06.09.2023 13:40
- Teekond kahemiljonise investeerimisportfellini 11.01.2022 22:58
- Madise juuni 2023 kokkuvõte 14.07.2023 12:57
- Madise mai 2023 kokkuvõte 05.06.2023 23:58
- Riistvara vs tarkvara startupid: müüdid ja tegelikkus 13.07.2023 16:55
Viimased artiklid
- Madise juuli-august 2023 kokkuvõte 06.09.2023
- Madise juuni 2023 kokkuvõte 14.07.2023
- Riistvara vs tarkvara startupid: müüdid ja tegelikkus 13.07.2023
- Tulevikutööstus - järgmine buum? 27.06.2023
- Madise mai 2023 kokkuvõte 05.06.2023
Bondoras on juba mõnda aega olnud võimalik investeerida API vahendusel. Mis loom see API veel on, küsite? API (application programming interface) võimaldab kolmandatel osapooltel luua rakendusi, mis suhtlevad Bondora süsteemiga ja seeläbi saab luua erinevaid teenuseid, näiteks võimekamat portfellihaldurit. Hetkel on API kaudu investeerimiseks ainus laiatarbevahend minu teada BeePlus, mida arendab Jarmo. Tegu on piisavalt lihtsa süsteemiga, millega igaüks saab hakkama.
Mis on BeePlus?
Sisuliselt on tegemist portfellihalduriga, kus on saab seadistada tunduvalt rohkem kriteeriume, kui Bondora enda portfellihaldur on kunagi võimaldanud. See tähendab, et saab paika panna seadistused, millistesse laenudesse on soov investeerida ning BeePlus teeb Sinu eest pakkumisi turul. Näiteks kui soovid leida laenuvõtjaid, kes on 30-50 aastased meesterahvad, töötavad energeetikasektoris, omavad kõrgharidust, on abielus ja elavad Eestis, siis BeePlusi abil on see võimalik.
Hetkel on üks suurimad miinuseid Bondora poolt see, et API kaudu investeerivad väikeinvestorid on järjekorras peale portfellihaldureid, mis tähendab, et BeePlusi ja teiste sarnaste rakenduste kaudu investeerides saadakse ainult laene, mis teistest “üle jääb”. Kui aga mitte liiga nõudlik olla, siis õnnestub siiski laene saada. Näiteks oli mul kriteeriumiteks investeerida Eesti laenudesse, kellel on Bondoras varasem makseajalugu, reitinguks AA-F ja intressiks vähemalt 23%, millega sain eelmisel nädalal 6 laenu.
Kuidas BeePlusiga investeerimist alustada?
Kõigepealt tuleb minna BeePlus lehele ja endale konto teha.
Seejärel tuleb ette nimekiri asjadest, mis on tarvis teha, enne kui saab alustada BeePlusiga Bondorasse investeerimist. Alustame algusest:
- Tee konto BeePlusis. See on nüüdseks tehtud.
- Autoriseeri BeePlus investeerimaks Sinu eest Bondoras. Vajuta seal olevale lingile ja logi oma Bondora kasutajaandmetega sisse. Sellega ei anna Sa oma kasutajaandmeid BeePlusile, vaid BeePlusile õiguse Sinu nimel pakkumisi teha.
- Kinnita oma e-mail vajutades lingile, mis Sulle postkasti saadeti. Vajadusel saad lasta ka uue saata, kui Sulle mingil põhjusel eelmine kohale ei jõudnud. Kontrolli igaks juhuks ka oma rämpsposti kausta.
- Tee oma esimene reegel, millega Bondorasse investeerida.
Kuidas reegleid teha?
Selleks tuleb võtta paremalt ülevalt lahti “Rules” ja valida “Add rule”.
“Name” lahtrisse tuleks panna endale meelepärane nimi, et hiljem selle reegli teiste seast ära tunneks.
“Bid amount” tuleb märkida vahemik, kui suurtesse laenuosadesse on soov investeerida. Minimaalne on 5€.
“Filters” alt saab valida endale meelepärased filtrid. Soovitaks kõigil sisse lülitada riigi filtri ja panna selleks Eesti. Nii olete suure osa vajalikust tööst juba ära teinud. Kes punaste laenude osakaalu tahab väiksena hoida võiks kindlasti valida ka “Rating” filtrist vähemriskantse reitinguga laenuvõtjad.
Paremal on näha kõik hetkel turul olevad sobivad laenud. Kui seal ei ole ühtegi, siis tasub mõned päevad oodata ja vaadata, kui midagi ikka ei tule, siis tuleks oma reeglid üle vaadata.
Kui kõik on nii nagu soovitud, siis võib valida “Add rule”. Selleks, et BeePlus ka päriselt raha investeerima hakkaks, tuleb “enabled” all olevasse kastikesse linnuke teha.
Kes tahab reeglite valikul statistikale tugineda, et paremini valida, millistesse laenudesse ta investeerib, siis tasub analüüsida Bondora andmebaasi https://www.bondora.ee/et/datasets. Kes aga ennast Excelis nii koduselt ei tunne, võib kasutada Peerlani abi, kus sellest samast Bondora statistikatabelist on tehtud veebirakendus, mida on tavakasutajal veidi mugavam kasutada.
Ongi kõik. Nüüd tasub aegajalt käia üle vaatamas, kas BeePlus ikka leiab Sulle soovituid laene või on tarvis seadistusi veidike üle vaadata.
Ilmus algselt Raha teeb Raha blogis: Bondora API – Kuidas investeerida BeePlusiga?