Tauri – tutvustus
2. märts 2016
Tauri Taimre
Service Check asutaja Määratlemata
Enimloetud artiklid
- Madise juuli-august 2023 kokkuvõte 06.09.2023 13:40
- Teekond kahemiljonise investeerimisportfellini 11.01.2022 22:58
- Madise juuni 2023 kokkuvõte 14.07.2023 12:57
- Madise mai 2023 kokkuvõte 05.06.2023 23:58
- Riistvara vs tarkvara startupid: müüdid ja tegelikkus 13.07.2023 16:55
Viimased artiklid
- Madise juuli-august 2023 kokkuvõte 06.09.2023
- Madise juuni 2023 kokkuvõte 14.07.2023
- Riistvara vs tarkvara startupid: müüdid ja tegelikkus 13.07.2023
- Tulevikutööstus - järgmine buum? 27.06.2023
- Madise mai 2023 kokkuvõte 05.06.2023
Kes ma olen?
Tere! Olen Tauri. Mõne päeva pärast olen juba 27-aastane. Olen veidi üle viie aasta olnud ühe konkreetse ettevõtte osanik ning juht. Selles postituses räägin veidi endast ning sellest, kuidas jõudsin ettevõtte loomise juurde.
Millist tööd ma teinud olen?
Alustasin töötamist üpris noorena. Olin jõudnud 10. klassi ning üks minu klassiõde töötas tooteesitlejana. Ta rääkis, et antud töö on äärmiselt paindlik ja võisid ise vaadata ning kokku leppida millal tööl oled – kooli kõrvalt tööl käimiseks lausa ideaalne! Otsustasimegi ühe sõbraga uurida sama ettevõtte turundusjuhilt kas ehk meil oleks ka võimalik hakata tegema tooteesitlusi. Juba mõne päeva pärast ootas mind mu elu esimene töövestlus. See sujus kenasti ning järgneval päeval sain kutse osaleda nende projektides tooteesitlejana. Mõne kuu pärast töötasin lisaks sellele ka teises samasuguses agentuuris, et mul tööd ja võimalusi veelgi enam oleks.
Mis on tooteesitlus?
Lühidalt on see toidupoodides või mõnes muus esinduses toodete reklaamimine, tutvustamine ning aktiivne müük. Suurem enamus projektidest oli seotud toiduainetega, mida said toidupoe külastajad minu esitluse ajal ka reaalselt proovida. Tooteesitlusega üritatakse uue toote turule tulekut klientidele kiiresti teadvustada või siis juba olemasoleva toote müüki lühikese kampaania korras aktiivselt kasvatada. Tooteesitlejana olen teinud väga paljusid erinevaid projekte ja esitlenud äärmiselt erinevaid tooteid alates pangakaartidest või elektroonikast ja lõpetades mahlade või juustudega.
Töö toimus graafiku alusel ning see kohustas mind töötama vaid siis, kui olin projektis konkreetsetel aegadel omale vastutuse võtnud. See sobis väga hästi nii keskkooli kui ka hiljem ülikooliga. Väga tihti oli võimalus saada ka tooteesitlusel ülejäänud toiduained endale, mis ülikooli ajal oli suur võit. Lisaks sellele oli töö pikkuseks enamasti 2-4 tundi ning palk igati korralik. Lisaks tooteesitlustele tegin ka muid juhutöid.
Kus ja mida ma õppinud olen?
Keskkoolis käisin Reaalkoolis ning kõrghariduse omandasin Tartu Ülikoolis, kus õppisin majandusteadust. Õpe oli üpris üldine, aga sain väga hea ülevaate nii statistikast, personalivaldkonnast, turundusest, juhtimisest, äriõigusest jpm. Omandasin bakalaureusekraadi ja sealt sai ka alguse minu äriidee ning leidsin endale äripartneri. Sama äripartner on teine siiani ettevõttes aktiivselt tegutsev osanik.
Kust tuli idee luua ettevõte?
Kui olin 3. kursusel, käis meile turundusjuhtimise aines esinemas ühe suurettevõtte juht, kes rääkis üpris palju teenindusest ja selle kvaliteedist ning arendamisest. See olevat olnud Šveitsis iga väikese pagarikoja jaoks ka tähtsal kohal olev eesmärk. Teeninduse taset mõõdeti testostu (ingl. k. Mystery shopping) meetodil ning teeninduse kvaliteet oli seal kõrge. Pärast antud ettekannet hakkasin mõtlema, et pole Eestis sellisest teenusest ja taolistest teenusepakkujatest midagi kuulnud ning samuti turuvajadus oli justnagu olemas, kuna 2010. aasta lõpus oli teeninduse tase veel üpris kehv. Jutt jätkub järgmises blogipostituses…